توضیحات کامل :

پاورپوینت پروتکل چیست

 

پاورپوینت پروتکل چیست شامل 33 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

واژه «پروتکل» از جمله واژگانی است که در نام‌گذاری برخی از مهمترین اسناد حقوق بشری متعلق به نظام‌های بین المللی و منطقه‌ای حقوق بشری نیز به  کار گرفته شده است. این اصطلاح نیز مانند بسیاری از اصطلاحات در اسناد حقوق بشری تعریفی ندارد، اما در این مختصر تلاش شده تا با بررسی ترمینولوژی‌های حقوق بشری ضمن تبیین مفهوم این اصطلاح و موارد کاربردی آن در نظام حقوق بشر به مهمترین اسنادی که مشتمل بر این اصطلاح می‌باشند، پرداخته شود.

مفهوم و معنای پروتکل

اصطلاح «پروتکل» در لغت به معنای «قرارداد»، «موافقت نامه مقدماتی»، «پیش نویس سند» و... بوده و در حوزه‌های مختلف دارای معانی متفاوتی است، اما آنچه در این قسمت مد نظر می‌باشد، مفهوم و معنای این اصطلاح در حوزه حقوق بشر است. به طور کلی در حوزه حقوق بشر، اصطلاح «پروتکل» اغلب به منظور توصیف آن دسته از اسناد حقوقی بین المللی به کار گرفته می‌شود که به جهت اصلاح، ارتقا، تغییر یا تعدیل سند موجود تدوین و تنظیم می‌گردند.

ارایه چنین مفهوم و معنایی از اصطلاح «پروتکل» در حوزه حقوق بشری با عنایت به کارکرد آن در این حوزه صورت پذیرفته است، اما در تبیین روشن‌تر از این اصطلاح، با توجه به جنبه کارکردی آن می‌توان گفت؛ «پروتکل‌ها» همچنین به منظور اضافه کردن و افزودن «حقوق ماهوی» یا تغییر یا تعدیل «هنجار ماهوی» موجود یا به منظور ایجاد یا جایگزینی، اصلاح و ارتقای ساز و کارهای اجرایی نیز به کار گرفته می‌شوند.

و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

مفهوم و معنای پروتکل

پروتکل‌های حقوق بشری

پروتکل اختیاری مربوط به میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی

پروتکل دوم اختیاری مربوط به میثاق

پروتکل مربوط به وضعیت پناهندگان

پروتکل شماره 11 و 14 کنوانسیون اروپایی حقوق بشر

پایان

 

عنوان : پروتکل چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 33

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پروتکل چیست